Dr n. med. Małgorzata Kołcz

Specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista endokrynolog

Godziny przyjęć:

środa 17.00-20.00

Małgorzata Kołcz - ZnanyLekarz.pl
Dr n.med. Małgorzata Kołcz jest specjalistą chorób wewnętrznych oraz specjalistą endokrynologii; posiada doktorat w dziedzinie nauk medycznych. Pracowała w wielu szpitalach i przychodniach specjalistycznych, m.in. Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Obecnie pracuje w kilku przychodniach wielospecjalistycznych na terenie Krakowa.

Zarówno w trakcie studiów medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, jak i po ich zakończeniu odbyła szereg staży zawodowych i naukowych, w ośrodkach krajowych i zagranicznych, w Europie i USA. Badania do pracy doktorskiej prowadziła dzięki stypendium uzyskanemu z funduszy Unii Europejskiej, a pracę doktorską obroniła z wyróżnieniem (Summa cum laude) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbyła liczne szkolenia m.in. w Strong Memorial Hospital na Uniwersytecie w Rochester (Nowy York, USA, 2006). W 2016 roku pracowała w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych na Uniwersytecie Ruprechta Karola w Heidelbergu (Niemcy), gdzie zajmowała się również dydaktyką prowadząc seminaria i ćwiczenia dla studentów medycyny.

W latach 2010 - 2015 współpracowała z Polskim Archiwum Medycyny Wewnętrznej jako tłumacz artykułów medycznych oraz z czasopismem Medycyna Praktyczna opracowując streszczenia z najnowszych badań naukowych. Obecnie współpracuje z The Cochrane Collaboration w ramach Cochrane Polska jako redaktor tłumaczeń streszczeń meta-analiz i przeglądów systematycznych. Jest autorem prac naukowych i doniesień zjazdowych.

Dr n. med. Małgorzata Kołcz jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz European Society of Endocrinology.