Lek. med. Justyna Komenda

Specjalista ginekolog-położnik

Godziny przyjęć:

piątek 15.00-20.00

Justyna Komenda - ZnanyLekarz.pl

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, gdzie obecnie odbywam studia doktoranckie.

Specjalizację w zakresie Położnictwa i Ginekologii zdobywam na Oddziale Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie; poza pracą zawodową zajmuję się działalnością dydaktyczną jako nauczyciel akademicki oraz działalnością naukową.

W swojej pracy kładę ogromny nacisk na profilaktykę i wczesne leczenie schorzeń kobiecych. Głównym obszarem moich zainteresowań są zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz zaburzeniami hormonalnymi, w tym zaburzeniami miesiączkowania. Prowadzę opiekę nad kobietą ciężarną jak i również zajmuję się problemami świadomego planowania rodziny z wykorzystaniem współcześnie dostępnych metod antykoncepcyjnych.

Ustawicznie doskonalę swoje umiejętności w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii i położnictwie oraz ultrasonografii piersi.

W codziennej praktyce leczenie opieram na najnowszych standardach medycznych oraz aktualnych wytycznych, nie zapominając o indywidualnym podejściu do każdej Pacjentki.

Jako kobieta-ginekolog doskonale rozumiem kombinację stresu i strachu towarzyszącą wizytom ginekologicznym, dlatego podczas konsultacji dokładam wszelkich starań aby odbywały się ze szczególnym poszanowaniem intymności i godności Pacjentki.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego; podnoszę swoje kwalifikacje dzięki licznym konferencjom i szkoleniom dotyczącym ginekologii i położnictwa, endokrynologii oraz ultrasonografii.